وصیت نامه شهید سید علی میرغیاثی

محل شهادت: جزیره مجنون

تاریخ شهادت : ۰۵/۰۱/۱۳۶۴

ولا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون.
گمان مبرید آنهایی که در راه خدا کشته شده اند مرده اند،بلکه زنده اند و نزد پروردگارشان روزی میخورند.

وصیت نامه حقیر سید علی میرغیاثی متولد ۱۳۴۲ به شماره شناسنامه ۱۴۱۷۰ صادره از تهران محل تولد طالقان،قریه ناریان

با سلام و درود بی پایان به روان پاک شهیدان صدر اسلام تا شهدای انقلاب اسلامی ایران و با سلام و درود به پیشتازان انقلاب اسلامی که در راس آنها قائد اعظم امام خمینی پرچمدار حماسه آفرین حسینی که برای پیشبرد هدفهای اسلام عزیز، بر طاغوت و طاغوتیان عصر خود پیروز گشته و چون ابراهیم بت شکن ، تمام بت ها را درهم شکسته و می رود تا پرچم اسلام را در همه اقصی نقاط جهان به اهتزاز در آورد.

این درخت انقلاب برای سیراب شدن احتیاج به خون دارد.اماممان “هل من ناصر ینصرنی” صدا میزند،بر ملت مسلمان ایران واجب است که به این پیام لبیک بگویند و این درخت را با خون خود سیراب کنند.من نیز به نوبه خود این امر را برای خود یک وظیفه شرعی دانستم و از دنیا بریدم و به جبهه جنگ علیه باطل،جنگ میان حسین و یزید زمان شتافتم و به امام لبیک گفتم.سردمداران کفر و نوکران سر سپرده آنان چون صدام و صدامیان باید بدانند که تا زمانی که خون جوانان مسلمان دنیا در رگهایشان جریان دارد ، نمی توانند حتی یک لحظه از پیشرفت انقلاب اسلامی مسلمانان جلوگیری کنند.

و از پدر و مادر بزرگوارم این انتظار را دارم که قربانی خود را با خلوص نیت به پیشگاه خداوند متعال و دین محمدی او تقدیم کنند و میخواهم که صبور باشند،چرا که خداوند می فرماید : ” ان الله مع الصابرین ” بدرستی که خداوند با صبر کنندگان است و دیگران را به صبر و بردباری دعوت نمایند.واز برادران و همرزمان انتظار دارم که از پیروان راستین امام خمینی بت شکن باشند،چرا که اسلام و قرآن به شما جوانان احتیاج دارد و خداوند نمی بخشد کسی را که در این زمانه بی تفاوت باشد.اگر توانایی جبهه را ندارید در پشت جبهه برای خدا کار کنید چرا که این زمانه ، زمانه امتحان است و خوشا به حال کسی که از این امتحان سربلند بیرون بیاید.

و از پدر و مادر عزیزم تقاضا دارم که در مرگم زیاد گریه و زاری نکنید.بلکه شادی کنید و باید خوشحال باشید از این بابت که مسئولیت امانتداری شما به پایان رسیده است.و تو مادر عزیزم باید مثل زینب کبری رشید و بردبار و صبور چون کوهی استوار باشی.تو باید چنان روحیه ای از خود نشان بدهی که مادران دیگر از تو درس شهامت بیاموزند.

در پایان دعا و شعار همیشگی یادمان نرود:

” خدایا خدایا تا انقلاب مهدی (عج) حتی در کنار مهدی خمینی را نگهدار ”
رزمندگان اسلام نصرت عطا بفرما
زیارت کربلا نصیب ما بگردان
معلولین و مجروحین شفا عنایت فرما
اسرای ما آزادشان بفرما
صدام و صدامیان نابودشان بفرما.

خداحافظ همگی شما

۲۴/۱۱/۱۳۶۲

زندگی نامه شهید سید علی میرغیاثی

شهداء ذخائر عالم بقاء هستند.امام خمینی

شهید سید علی در خردادماه سال ۱۳۴۲ در روستای ناریان در خاواده ای مذهبی و کشاورز دیده به جهان گشود.

در سن هفت سالگی وارد دبستان شد و بعد از مدت پنج سال و با موفقیت دوره ابتدایی را به پایان رسانید و برای یادگیری قرآن حدود دو سال در مکتب خانه تحصیل نمود.در کنار درس خواندن به پدر و مادر خد نیز در کار کشارزی کمک می کرد.

در سن چهارده سالگی در تهران مشغول به کار شد و پس از پنج سال کار بافندگیو خیاطی در تاریخ ۲۳/۰۵/۱۳۶۱ از طریق لشگر محمد رسول الله(ص)کرج به جبهه های حق اعزام گشت.

همیشه به فکر شهیدان بود و خاطره های آنان را بازگو می کرد.در چند روزی که به مرخصی می آمد،نزد خانواده های شهداء می رفت و آنها را دلداری می داد و خود را در غم آنها شریک می دانست.

در مدت سه سال که در جبهه های غرب و جنوب مشغول نبرد و خدمت بود یکبار از ناحیه دست و یکبار از ناحیه پا در اثر اصابت ترکش مجروح شد و یکبار نیز در اثر گازهای شیمیایی آسیب دید.مدتی در واحد تدارکات لشگر به خدمت مشغول بود و چندبار نیز در عملیاتها شرکت نمود.

و سرانجام در تاریخ ۰۵/۰۱/۱۳۶۴ در عملیات بدر در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نایل گشت.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.