با سلام،در ادامه مطالب گذشته در مورد “گوشی های هوشمند” و سیستم عامل “آندروید” نخستین مطلب در مورد معرفی “برنامه های کاربردی” آندروید را به برنامه “بازار” اختصاص خواهیم داد.

بازار

دلیل این انتخاب هم اهمیت و نقش یک فروشگاه آندروید است،فروشگاههایی مانند گوگل پلی،آندروید مارکت و … هم وجود دارند اما بدلیل تحریم و یا برخی موارد دیگر دریافت برنامه از آنها ناممکن است و برنامه  فارسی زبان “بازار” جایگزین بسیار مناسبی برای آنها می باشد و علاوه بر داشتن برنامه های آنها برنامه های “فارسی” و “متناسب با نیاز کاربران داخلی” را هم ارائه می دهد.

شما از طریق این برنامه می توانید بهترین برنامه های مربوط به اندروید را به راحتی نصب نموده و یا به نسخه های جدید ارتقاء دهید.برنامه هایی که در “لافگا” معرفی خواهد شد عموماً برنامه هایی است که از طریق بازار قابل تهیه می باشد و دلیل این امر هم “اطمینان” از صحت عملکرد و سالم بودن برنامه های ارائه شده از طریق برنامه بازار است.

در بازار اغلب برنامه ها بصورت رایگان می باشد و برخی از برنامه های فارسی زبان دارای قیمتهایی در حدود 1000تومان میباشد.همانطور که پیشتر ذکر شد مزیت برنامه بازار نسبت به مشابه های خارجی ، ارائه برنامه هایی است که توسط برنامه نویسان داخلی و بنابر نیاز کاربران ایرانی تهیه گردیده است.با نصب این برنامه و به محض اتصال به اینترنت برنامه بازار بصورت خودکار انتشار نسخه جدید  از برنامه های نصب شده بر روی گوشی شما را به شما اطلاع میدهد و به این ترتیب میتوانید همواره از برنامه های بروزشده استفاده نمایید.

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”autopx” height=”” background_color=”#b8f0a7″ border_width=”2″ border_color=”#757373″ ]پیشنهاد ما : اگر از یک گوشی “آندروید”ی استفاده میکنید “حتماً” برنامه بازار را نصب کنید و در بازار مجازی هم حتی اگر قصد خرید ندارید چرخی بزنید![/dropshadowbox]

[box type=”download” ]

  • [button color=”black” size=”small” link=”http://www.cafebazaar.ir/download/bazaar.apk” target=”blank” ]دریافت از سایت بازار[/button]
    • راهنمـــا : اگر از طریق رایانه این برنامه را دریافت نمودید آنرا به گوشی تلفن همراه خود انتقال داده و آنرا نصب نمایید.[/box]

به نقل از سایت این برنامه :

دربارهٔ بازار
بازار، بازاری از برنامه‌های اندروید برای کاربران فارسی‌زبان است که ما از طریق آن به دنبال ایجاد کانال توزیع و دسترسی مناسب و راحت برای برنامه‌نویسان و کاربران اندروید در ایران هستیم. به این امید که ایرانیان نیز بتوانند همچون کاربران دیگر از امکانات اولیهٔ گوشی‌های هوشمند که در برنامه‌های پیشرفته آنها خلاصه می‌شود، به راحتی استفاده کنند.
کار تولید نرم‌افزار، جز درد هزینه نیز دارد و ما به دنبال این هستیم تا راه‌های مناسب برای کسب درآمد برنامه‌نویسان ایجاد کنیم. در راه رسیدن به اهدافمان هم‌اکنون نیازمند یاری شما در این زمینه‌ها هستیم:

  • گسترش تعداد مخاطبان بازار، چه برنامه‌نویسان و چه کاربران برنامه‌ها
  • دریافت پیشنهادها و انتقادات شما
  • توسعهٔ برنامه‌های جدید از جانب شما
  • نقدهای عمومی شما دربارهٔ بازار

بازاری برای کاربران
شما می‌توانید بازار را روی تلفن همراه یا تبلت اندرویدی خود نصب کنید و روزانه به برنامه‌های جدید ایرانی و خارجی مختلفی دسترسی داشته باشید. در بازار ۲۵ گروه مختلف مانند آموزش، اخبار و مجلات، پز‌شکی، خرید، شخصی‌سازی، کتاب‌ها و مراجع، خرید و … برای برنامه‌ها و گروه‌های مختلفی برای بازی‌ها وجود دارد. علاوه بر برنامه‌های رایگان، شما می‌توانید به تعداد زیادی از برنامه‌های ایرانی تجاری هم دسترسی داشته باشید و با خرید آسان، همیشه از این برنامه‌ها و به‌روزرسانی‌هایشان استفاده کنید.

بازاری برای توسعه‌دهندگان
بازار فرصت مناسبی‌ست برای توسعه‌دهندگان تا به بازار پر رونق و رو به رشد تلفن‌های هوشمند قدم بگذارند و کسب درآمد کنند. هم‌اکنون توسعه‌دهندگان برنامه‌های اندرویدی می‌توانید با فرآیند تسهیل‌شده‌ای که بازار مهیا کرده است و با استفاده از پنل مخصوص توسعه‌دهندگان، برنامه‌های خود را منتشر، به‌روزرسانی و مدیریت کنند.
بازار همچنین مجری پروژهٔ دیگری به نام فارسی‌تل است که نسخهٔ محلی‌سازی شده‌ای از سیستم‌عامل اندروید را برای کاربران ایرانی عرضه می‌کند. عمده فعالان بازار از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه شریف هستند که با سرمایه‌گذاری صندوق توسعه تکنولوژی ایران به ارائه خدمات نوین تجارت الکترونیک می‌پردازند. در حال حاضر مسئول این واحد اقتصادی آقای حسام میرآرمندهی می‌باشد.